| Sign In | Join Free | My qualitytoyschina.com |
|
Brand Name : LongJoin
Model Number : JL-719WB
Place of Origin : China
Price : negotiable
Packaging Details : Different packaging methods are adopted according to different modes of transport.
Payment Terms : Western Union,MoneyGram,T/T
Power Supply : Rated voltage:12~24VDC Rated current:100mA
Power Consumption : <1W
Communication : WIFI(802.11/g/b)+BLE(5.1)
Dimming interface : Type:0~10V; Accuracy:±2%;
Remote upgrade : Sustain OTA
Real-world Scenarios : Smart City Infrastructure
JL-719WB is an intelligent lock-type light controller developed based on ZHAGA BOOK18 interface standards. It outputs 0~10V dimming signals and features WIFI & Bluetooth communication for control and configuration via mobile app. Ideal for roads, lawns, courtyards, parks, parking lots, industrial mines, and various lighting applications.

| Model | JL-719WB |
|---|---|
| Power Supply | Rated voltage: 12~24VDC Rated current: 100mA |
| Power Consumption | <1W |
| Communication | WIFI (802.11/g/b) + BLE (5.1) |
| Dimming Interface | Type: 0~10V Accuracy: ±2% |
| Energy Saving Strategy | Configurable time and brightness settings |
| Remote Upgrade | OTA support |
| Mechanical Vibration | IEC60068-2-6 |
| Flammability Level | UL94-V0 |
| Operating Temperature | -40℃ to +70℃ |
| Storage Temperature | -40℃ to +85℃ |
| Operating Humidity | 5%RH to 99%RH |
| IP Level | IP66 |
|
|
Ultra-low Power Consumption Light Sensing 0-10V WIFI+BLE Tuya Roads Lawns Courtyards Parks Images |